| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, de cateva zile mi-e greata dupa ce mananc uneori sau cand dintr-o data in timpul zilei (ori inainte sa mananc, ori dupa) puteti sa-mi spuneti daca e un semn ca-s insarcinata? Nu am greturi matinale dar mi-e greata de doua ori maxim pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Da, logic ar fi sa faci mai multe teste

| IoanaMihaela5267 explică (pentru SilentRain):

Am 5 zile de la ultimul contact sexual neprotejat, s ar fi putut implanta sarcina in 5-6 zile?

| SilentRain a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Ioana Mihaela cum de ți-ai tratso fara sa ai măcar cele mai simple cunoștințe?
Găsești pe google toate informațiile, dar lenea e mult mai importanta
Pune mana și educate! https://www.daciamedicalcenter.ro/totul-despre-sarcina.html

| Caro34 a răspuns:

Fa un test de sarcina si fii atenta data urmatoare! Sanatatea ta e in joc - bolile cu transmitere sexuala! Numai bine!

| Deliadorut a răspuns:

Bună, da, este posibil! Poți face un test de sarcina cam astea sunt primele semne că poți fi însărcinată. Eu la fel si a doua zi am si făcut test!?