| Vasilescuionvadim a întrebat:

Bună,am luat pastila de a două pe data de 3 noiembrie, după câteva zile am avut singerari grețuri,azi m-am trezit la fel cu grețuri,amețeli, de la ce poate fi?

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ma Vasile, la barbati nu prea merge pastila de a doua zi

| Violleta2022 a răspuns:

Este sigur de la efectele negative ale "bombei hormonale" pe care ai luat-o!
vezi ce bine era sa fii citit prospectul acestor pastile INAINTE sa le iei fara sa ai habar cat d erau pot face?

Aceste efecte negative sunt foarte complexe si dureaza 6-12 luni, modificandu-ti ciclurile urmatoare, ovulatia si perioada fertila.
Atentie: O alta pastila de acest fel nu mai poti lau in viata ta, fiindca poate declansa cancere.

| Robert2526 a răspuns:

Din 3 noiembrie pana acum, pastila aia e de mult dusa. Problemele tale nu mai au legatura cu pastila, te asigur eu 100%, efectele pastilei respective sunt foarte limitate in timp. ( ceea ce zic oamenii astia ca patesti nu stiu cate luni e o prostie)

Ai grija la ce mananci, cum te odihnesti. etc. Mai ai si alte simptome?

| THRUSTMASTER a răspuns (pentru Robert2526):

Aste e singurul lucru slab ca sa nu zic prost la TPU. Toti necunoscatorii isi dau cu parerea despre orice si saracul user care si-a spus oful nu mai stie ce sa creada, e mai debusolat fata de momentul cand a scris. Pastlele astea sunt foarte periculoase, te rog sa verifici si alte surse. Pastla nu mai e in organism dar dezechilibreaza organismul pentru o perioada foarte lunga. Multa sanatate

| Vasilescuionvadim explică (pentru Robert2526):

Am,precum gaze, balonări, dar în primele zile de când am luat-o la fel aveam, și după 4 zile de la consumare, am avut singerari care a durat 4, 5 zile, și am citit prospectul înainte de a consuma acea pastila și mă așteaptam sa am aceste simptome, dar din 3 noiembrie pana acum este ceva timp și na pur și simplu să fiba aceste simptome, mă pune pe gânduri

| THRUSTMASTER a răspuns (pentru Vasilescuionvadim):

Mergi si vorbeste cu un doctor, fa niste analize, nu sta, nu te juca cu sanatatea.

| Robert2526 a răspuns (pentru THRUSTMASTER):

Daca imi spui cum anume se intampla asta, sunt dispus sa te cred. Cu cuvintele tale te rog, care ingredient din pastilele astea provoaca ce spui tu acolo?

| THRUSTMASTER a răspuns (pentru THRUSTMASTER):

Ingredientul 2 si 3.

| Vasilescuionvadim explică (pentru Robert2526):

Escapelle

| NikiNikisor a răspuns (pentru THRUSTMASTER):

Sunt milioane de femei care iau aceste pastile, am luat si eu, nu am avut nimic din ceea ce spune această doamnă si nicio cunoștință care a luat nu a avut astfel de simptome!

| THRUSTMASTER a răspuns:

Efectele adverse de la pastila, contine numai chestii toxice pastila aia, treaba ei e sa omoare oul care se formeaza insa afecteaza si purtatoarea oului, face parte din tine. E bine sa eviti cat se poate aceasta pastila. Vorbeste cu un medic

| NikiNikisor a răspuns (pentru THRUSTMASTER):

Pastila aia nu omoară nimic, doar întârzie ovulația!

| NikiNikisor a răspuns:

Buna, la ce interval de timp dupa contactul sexual ați luat pastila?

| Vasilescuionvadim explică (pentru NikiNikisor):

Am luat-o pâna la 24 de ore, undeva 14-16 ore

| NikiNikisor a răspuns (pentru Vasilescuionvadim):

Acea pastila funcționează doar daca nu esti la ovulație, însă daca esti in perioada fertilă pastila a fost ineficientăhappy

| Vasilescuionvadim explică (pentru NikiNikisor):

De aceasta chestie știu, vreau sa menționez că am avut un ciclu regulat, și nu eram in perioada fertilă

| NikiNikisor a răspuns:

Un alt motiv ar fi asta: exista cateva medicamente pe care nu e indicat sa le iei in acelasi timp cu pilula de a doua zi pentru ca substantele lor sa nu interfereze si sa nu fie afectata eficacitatea acestora:

Medicamente care lupta impotriva infectiilor (inclusiv unele antibiotice);
Medicamente folosite pentru tratamentul epilepsiei;
Pastilele, suplimentele alimentare sau ceaiurile care contin sunatoare (pentru ca substantele acestei plante pot cauza efecte adverse in combinatie cu alte principii active din medicamente)

| AndreeaXMaria a răspuns:

Ai citit efectele adverse de pe prospect? Dacă știi cum se numea pastila ii poți caută prospectul pentru a te informa despre efectele pe care ti le poate provoca aceasta.

| Vasilescuionvadim explică:

Da știu am citit, doar că după 3 săptămâni am amețeli și greață, primele zile când am băut la fel am avut la fel aceste simptome

| Vasilescuionvadim explică:

Acesta nu este un cont real ca sa înțelegeți,