| Style10000 a întrebat:

Buna TPU de ceva timp am o mare problema .....nu mi se inchid ploapele la ochii si vad foarte in ceata si mi se `bulbuca ochii` de la ce oare ar putea fi? noaptea ma ia foarte greu somnu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Poti avea nevoie de ochelari de vedere.
Poti avea o pareza doar in zona ochilor si din cauza ca ochii nu sunt curatati poti vedea in ceata.
Nu are treaba somnul cu faptul ca vezi in ceata.

| Style10000 explică (pentru dragos9234):

Nu e vb ca vad in ceata nu pot sa inchid ploapele le inchid foarte greu...

| dragos9234 a răspuns (pentru Style10000):

Poate fi o pareza superficiala.
Du-te la medicul de familie.

| axnpictures a răspuns:

Exista si inrosiri ale conjunctivei?
Porti ochelari, desfasori activitati ce solicita mult ochii?
Daca spui ca sunt "buclucati" este posibil sa fie o exoftalmie.
Exista diverse cazuri ce pot duce la asta, de la usoare la grave.
Mergi la oftalmologie si fa-ti niste investigatii (tensiune oculara, fund de ochi, refractometrie etc).