| GlitterGlitter20 a întrebat:

De ceva timp simt ceva în gât.De multe ori simt nevoia să înghit mai des,respiratia este urat mirositoare, mai mereu am gura uscata şi simt nevoia de a înghiţi mucusul nazal.Foarte scârbos,dar m-am săturat. Pe langa asta mi se întâmplă să strănut mai des,mai ales la răceala... Cel mai rău mă afectează respiraţia urât mirositoare.
Ce tratament aş putea urma? Încă nu vreau să merg la doctor, de fapt nici nu ştiu la care doctor să apelez...sau un tratament naturist.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Gabitzzza a răspuns:

Poate fi si din cauza dintilor sau din acuza amigdalelor umflate. Du-te la medicul de familie el va trebui sa stie unde sa te trimita mai departe sau daca nu la un medic stomatolog. Bafta!

| GlitterGlitter20 explică (pentru Gabitzzza):

Amigdalele nu sunt inflamate, e totul ok.La dentist merg periodic, nu am carii.
Multumesc frumos! O sa merg si la medic.

| τττ a răspuns:

Bună.
Spală-te pe dinți și mirosul o să dispară.
Poate ai un stafilococ în gât(și eu am, dar nu am simptomele tale) sau pur și simplu ești un pic răcit.Consultă un medic!
Însănătoșire grabnică!

| GlitterGlitter20 explică (pentru τττ):

Buna! Ma spal de trei ori pe zi, folosesc ata dentara, tot. Nu mai stiu ce sa incerc.
Multumesc frumos pentru raspuns si incurajare!

| giony54 a răspuns:

Respiratia urat mirositoare se numeste Halena si vine din stomac pentru ca nu ai o digestie buna, iar in gat poate sa fie o candidoza sau derglare de tiroida daca bei apa seara si se usuca gatul si pielea pe coate.Pentru mai multe detalii intra aici: http://www.tratamentedestepte.ro.

| GlitterGlitter20 explică (pentru giony54):

Digestia mea e praf si pulbere. Poate fi si din cauza asta, nu m-am gandit. Multumesc frumos! happy

| GlitterGlitter20 explică (pentru giony54):

Pot folosi carbune medicinal? Am auzit ca e bun pentru ca absoarbe aciditatea gastrica iar halena poate disparea.

| Paix a răspuns:

Eu cred ca poate fi o boala, sau o ciuperca in zona faringelor sau a traheii. Sincer n ustiu ce medicament sa-ti recomad, sunt multe medicamente pentru infectii, ciuperci, ceea ce sunt sigur ca este prezent si asa ceva. In concluzie du-te la medic fara frica.