| andryandreea a întrebat:

Este normal ca un bebe (fetita) de 2 luni si jumatate sa gangureasca intruna (ceva in gen chiot,tipat de fericire),sa rada la orice pas si sa-si tina capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Da este normal ca pana la sfarsitul primei luni de viata bebelusul sa ridice capul pentru cateva secunde si pana la doua luni sa-l ridice cand sta pe spate.Este normal sa gangureasaca si trebuie sa fi fericita ca are o dezvoltare neuropsihica corespunzatoare varstei.

2 răspunsuri:
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Nu văd nimic anormal în asta.

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Da:vara mea o face si acum la un 1 AN