| BubuMaya a întrebat:

Buna TPU...Este o chestie cam jenanta dar vreau cateva pareri, de fiecare data cand ma epilez in zona intima ma irit.ce as putea sa fac pentru a scapa de iritatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Daca folosesti bic-ul incearca sa-l folosesti impreuna cu un gel de ras,astfel nu te mai iriti.
Si eu ma iritam cand ma epilam doar cu bic-ul fara gel.
Daca te epilezi cu crema depilatoare,nu stiu ce sa zic,eu nu m-am iritat de la ea,poate o lotiune impotriva iritatiei,se gasesc la supermarket,farmacii.
A, si inca ceva, cand am folosit gelul intim cu efect calmant de la avon mi-au disparut iritatiile, deci, il poti incerca.
Bafta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu folosesc o lama buna (Gillette), apa cat de calda suport, multa spuma de ras buna (tot Gillette) pe care o las 5-7 minute inainte de a incepe rasul si dupa ras ma dau pe pielea epilata cu Lady Speed Stick cu Aloe Vera. e foarte eficient

| BubuMaya explică (pentru Brigaela):

Multumesc o sa incerc...

| mona a răspuns:

Dupa ce te epilezi foloseste o crema hidratanta