| Monyyyyy a întrebat:

eu dacă am avut un frate geamăn pot sa am gemeni sau nu? Eu nu as vrea prefer sa am un singur copil la casa. Intreb din curiozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, da si tu vei face gemeni la fel cum a facut si mama ta, deci șansele sunt 80% sa faci gemeni, dar cu fratele tau ce s-a intamplat de vorbesti la timpul trecut, ca ai zis eu daca am avut un frate geaman, mai ai frate geaman nu? Tu ce varstă ai?

| Monyyyyy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai eu am fost adoptata și fratele meu geamăn așa a auzit mama mea adoptiva ca am avut, a murit.Da eu am auzit ca Numa la a doua generație se transmite.Am doar 18 nu ma gândesc la copiii dar vorbeam azi cu mama și am intrebat din curiozitate și faptul ca as vrea doar un copil in viitor după ce ma realizez pe plan financiar și cu cariera

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ies gemeni din prima, mai faci unul.

| Monyyyyy explică (pentru sadrian46):

Mie imi ajunge unul? gemeni nu as vrea

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, sunt mari sanse. Nu se transmite doar la a doua generatie.

| Felys a răspuns:

Da poti avea, dar nu este obligatoriu ca orice sarcina aparuta sa fie gemelara.Pana la urma va fi optiunea ta daca vei pastra sarcina sau nu

| LzzD a răspuns:

Chiar daca nu ies gemeni e bine sa mai faci un copil, niciodata nu stii ce se intampla cu unul. Unde mănâncă unul, mănâncă și al doilea, unde se îmbracă unul, se îmbracă și al doilea. Dumnezeu are grijă de familile cu copii.

| Monyyyyy explică (pentru LzzD):

Pai nu faci al doilea copil pe post de roata de rezerva nu? Faza e ca mama mea a făcut diferențe intre mine și fratele meu, deși erau cea buna, ascultătoarea eram tratată mai rau și el mereu primea și nu merita.De aia nu vreau sa fiu arbitru, mai bine unu la care sa i arat dragostea și sa îl pot răsfață (nu in sensul rau râzgâiat etc )