| Ciudin_Andreea_1996 a întrebat:

Fiica mea a fost astazi la stomatolog si a trebuit sa-i scoata un dinte. A stat la anestezie, dar cand i l-a scos s-a rupt in gura in multe bucati asa ca doamna de acolo a vrut sa le scoata si fiica mea nu a vrut ca cica o durea. I se va intampla ceva daca nu mai scoate un ciob de dinte din gingie?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Asa cum a zis cineva mai sus. Fie se infecteaza, fie gingia va creste peste ciobul respectiv. Problema este ca daca nu i-au crescut inca dintii permanenti, ciobul acela ar putea sa afecteze cresterea lor corecta.

| devil32angel23 a răspuns:

Buna i se poate umfla gingia la mine m au operat ca sa scoata radacina

| Alina017 a răspuns:

Se poate infecta oricand... eu zic ca nu este de gluma cu asta.