| anonim_4396 a întrebat:

In 31 decembrie m-a luat o raceala mare, nici acum nu mi-a trecut. De azi, de la amiaz am inceput sa tusesc, daca tusesc asa mai tare ma doare in partea dreapta a stomacului. Am 15 ani, maine ma duc la medicul de familie in legatura cu raceala, sa-mi dea ei medicamentele care am nevoie pentru raceala. Din ce motiv ma doare in partea dreapta? Nu stiu daca are legatura, dar am baut mult cola, de ieri 1 ianuarie am baut vreo 3L de cola si sunt constipat de la cola, ca asa se intampla la mine de obicei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raceala nu se trateaza cu medicamente, ci cu ceai cald, stat in casa si odihna multa.
3 litri de cola intr-o zi?
Parintii tai nu au minte sa-ti dea atata zahar si cofeina?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am baut in 2 zile, si am fost si in vizita la ceva neamuri

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si asa, copii nu au voie sa bea cofeina si cola. Intr-un caz exceptional, este posibil 50ml, dar in nici un caz 3 litri.

| Alcantara50254 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiu, dar doar de sarbatori beau cola

| COSTINCRAU a răspuns:

Se poate să ai apendicita. Da și câteva analize de genul. Poți să te trezești cu dureri insopurtabile.

| anonim_4396 explică (pentru COSTINCRAU):

E grava apendicita?