| anonim_4396 a întrebat:

In fiecare seara(doar seara, doar dupa ce sting toate luminile) imi bate mai repede inima, imi e putin greață si cateodata respir mai greu decat de obicei. Eu ma gandesc ca este la nivel psihologic, tinand cont de faptul ca se intampla doar seara dupa ce sting luminile. Ce credeti ca e? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ti-e teama de intuneric? Posibil sa fie fobie.

| inaaaa a răspuns (pentru Ineys):

A, nu, nu imi e frica de intuneric

| Bruno92 a răspuns:

Anxietate nejustificata

| StefanDrg a răspuns:

Ai pățit ceva in copilărie atunci cand luminile erau stinse. Pe întuneric poate ai pățit ceva când erai mică si de atunci ai ramas cu ceva traume

| inaaaa a răspuns (pentru StefanDrg):

Nu cred, adica nu tine neaparat de lumina, in general cand ma culc, Am uitat sa menționez ca uneori tremur când imi e greață.

| StefanDrg a răspuns (pentru inaaaa):

Locuiești singura in casa? Inima iti bate mai tare de obicei cand iti e frica de ceva anume.

| inaaaa a răspuns (pentru StefanDrg):

Nu, locuiesc cu părinții si fratele