| Doctor78 a întrebat:

incepand cu data de sambata am inceput sa respir mai greu,am fost si racit,cand trag aer pe nas sau in piept simt ca nu merge tot aerul in plamani,mentionez ca bunicul meu a decedat vineri si sambata am stat langa el,el a murit de tumora maligna pulmonara, ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iCappy a răspuns:

Poti sa ai mucoasa in plamani sau pe caile respiratorii de la raceala (nu e periculos)
Dar tinand cont de a 2 a variante ar trebui sa te duci imediat la un medic chiar daca stiu ca boala aia nu se transmite, dar totusi, pentru orice eventualitate.
Funda?

| Doctor78 explică (pentru iCappy):

Multumesc mult, dar, de curiozitate, e ok daca ma duc maine la medicul de familie, azi nu e la cabinet?

| iCappy a răspuns (pentru Doctor78):

Sa te duci cat mai curand. Oricum nu cred ca e ceva rau, dar pentru orice eventualitaate, poate esti racit si iti prescrie cateva medicamente.

| Doctor78 explică (pentru iCappy):

Ok,mersi mult inca o data

| iCappy a răspuns (pentru Doctor78):

Npk:*