| wubwub a întrebat:

ma numesc Alex si am o intrebare la care chiar as vrea un raspuns pe care sa il pot aplica mai departe: prietena mea fumeaza si nu vrea sa se lase de fumat iar eu nu fumez, incerc pe cat posibil sa ii zic ca nu e ok si sa se gandeasca la sanatatea ei si la mine de ce nu, dar zice ca nu vrea sa se lase de acest viciu. Cum as putea proceda pentru a o face sa se opreasca sa fumeze? Nu fumeaza des dar nici rar doar ca pe mine ma deranjeaza si mereu ma gandesc la asta si as dori un raspuns la intrebarea de mai sus. Pentru un raspuns bun ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexDarius3 a răspuns:

De cât timp fumează? Fumatul creează dependenţă deci nu ţine de tine dacă o să se lase sau nu. Dacă ai încercat tot nu mai poţi decât să aştepţi să se lase ea sigură.