| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, mi se intampla sa ma inrosesc la fata, frisoane in piept, cateodata vomit si moleseala, n-am chef de nimic si nici pofta de mancare si ma doare capu cand ies afara cateodata.Credeti ca este din cauza ca stau prea mult in casa pe telefon? As vrea sa fiu mai energica, vesela, sa nu mai am starea asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă nu socializezi in realitate de asta ai problemele astea, trebuie sa socializezi sa mai ieși afară, să ieși din zona de confort, cu timpul aceste probleme din păcate se vor agrava, nici eu nu am prieteni da mai ies, așa ar trebui sa faci și tu să ieși unde sunt mai multi oameni să te plimbi sa te expui in astfel de situații, problema este că nu ai încredere în tine și din cauza asta te simți rău în preajma persoanelor, daca ai socializa ai scăpa de aceasta insecuritate și te-ai elibera emoțional, te-ai simți mult mai ok.se uitau la tine fiindcă se aștepta să spui și tu ceva, sau ești frumușela și atragi atenția. probabil ești așa de mică din cauza restricțiilor părinților, din cauza mediului ..ai anxietate și o ușoară depresie. Ar trebui sa socializezi și să nu te intereseze că se va râde de tine sau că lumea din jur își va schimba părerea sau că te va judeca, spune ce simți și nu mai tine în tine, fi puternica și încearcă să ai încredere în tine.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi ieși afară, sau măcar deschide fereastra.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Sigur, dar poate ca exista si alte cauze, precum alimentatia si somnul. Schimba-te pentru tine, mai exista si alte activitati sanatoase de practicat, dar cu toate acestea poti sta si pe telefon, si nu intr-un mod excesiv happy. Te dor ochii?

| Byb2001 explică (pentru Celcestietot):

Nu ma dor ochii,

| Celcestietot a răspuns (pentru Byb2001):

Dar ti s-a intamplat asta de curand?

| Byb2001 explică (pentru Celcestietot):

Da

| Celcestietot a răspuns (pentru Byb2001):

S-ar putea sa ai probleme cu ochii, du-te la un consult oftalmologic + fa-ti un test al sangelui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este din cauza asta scumpo că stai prea mult pe telefon, cu timpul îți va afecta și vederea in mod sigur, chestia asta cu statul excesiv pe telefon cauzează efectiv și o oarecare anxietate, trebuie sa ai un stil de viață echilibrat adică să ieși zilnic afară și să faci plimbări sa îți oxigenezi creierul, sa stai printre oameni altfel vei da in anxietate sociala și la un moment dat te vei confrunta și cu atacurile de panica. Simptomele descrise de tine par a fi cauzate de anxietate, ar trebui sa schimbi și stilul alimentar sa mănânci mai sănătos.tu parca spuneai odată că ai probleme cu fierea ar trebui sa fi atenta la alimente.

| Byb2001 explică (pentru anonim_4396):

Da..as iesi mai des pe afara daca as putea dar parintii ma tin numai in casa nu prea am prieteni cu care sa ies, Si cred ca am avut si atacuri de panica cand am fost la Bucuresti la cineva intr-un mediu in care se socializa ma simteam incordata transpiram, respiram greu nu suportam cand mai multi oameni se uitau la mine preferam sa stau cu masca pe fata sa nu mi se vada fata, si nu stiu mi e greu sa ma exprim liber si am incercat sa le ascund astea. dar si au dat seama ca am ceva eu le ziceam ca n am nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Byb2001):

Fiindcă nu socializezi in realitate de asta ai problemele astea, trebuie sa socializezi sa mai ieși afară, să ieși din zona de confort, cu timpul aceste probleme din păcate se vor agrava, nici eu nu am prieteni da mai ies, așa ar trebui sa faci și tu să ieși unde sunt mai multi oameni să te plimbi sa te expui in astfel de situații, problema este că nu ai încredere în tine și din cauza asta te simți rău în preajma persoanelor, daca ai socializa ai scăpa de aceasta insecuritate și te-ai elibera emoțional, te-ai simți mult mai ok.se uitau la tine fiindcă se aștepta să spui și tu ceva, sau ești frumușela și atragi atenția. probabil ești așa de mică din cauza restricțiilor părinților, din cauza mediului ..ai anxietate și o ușoară depresie. Ar trebui sa socializezi și să nu te intereseze că se va râde de tine sau că lumea din jur își va schimba părerea sau că te va judeca, spune ce simți și nu mai tine în tine, fi puternica și încearcă să ai încredere în tine.