| Mada96Madutza a întrebat:

Probabil ca fiecare dintre voi se confrunta cu problema matretii.La fel mi se intampla si mie....am parul foarte gras, matreata si pe langa asta imi si cade parul sad Nu stiu ce sa mai fac.Va rog daca ati avut probleme de genul,sa ma jutati si pe mine cu cateva sfaturi, leacuri babesti, sau tratamente pe baza de plante la care ati apelat si au functionat.Raspunsul care ma va ajuta primeste fundita! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dermatolog. Leacurile si toate astea functioneaza diferit la fiecare persoana. El iti va spune care e problema si ce tratament va merge cel mai bine pentru ambele probleme pe care le ai. Nu neaparat medicamente, dar poate iti va indica un sampon dermatologic, masca, vitamine, etc.

| Mada96Madutza explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit si la asta...dar pentru inceput am vrut sa aflu si parerea altora sau sfaturi happy Multumesc!

| Tess a răspuns:

Ciao. Ştiu cum te simţi. Îmi pare rău dar nu dispera, soluţii sunt. Remedii naturale. Citeşte acest articol care vorbeşte chiar despre asta: http://eumerit.blogspot.ro/2013/02/rozmarinul-si-matreata.html. Mai sunt şi altele pe blog.
Baftă multă.

| KhaleesiD a răspuns:

Buna! Pentru matreata eu folosesc samponul HeadandSholders. Mi se ingrasa parul dupa vreo 3-4 zile. Dar pentru caderea parului nu stiu nimic.
Bafta!