| sweetgirl9 a întrebat:

BUNa TPU! :X am si eu o intrebare pentru vooibatting eyelashes. Am o foarte mare problema cu caderea parului imi cade foarte mult si as vreau sa-mi spuneti si mie daca stiti niste leacuri babesti. Mam gandit la niste tratamente cosmetice, dar mai multa incredere am in natura decat in cosmetice... Sau niste sfaturi thinking orice, stiu ca daca stau cu parul strans nu cade, dar nu pot sta mereu cu el asa...

7 răspunsuri:
| ella_7332 a răspuns:

pai si mie imi cadea parul fff mult si am folosit ceai de frunze de nuc si ulei de ricin... si acum mai cadea dar mult mai putinwinking

caderea parului poate fi cauzata si de anotimp...

| Andre_7309 a răspuns:

Decat leacuri babesti, mai bine du-te la farmacie si cere fiole de la Gerovital pentru caderea parului.O prietena si-a cumparat si folosea saptamanal o fiola...ea spune ca a functionat.Bafta!happy

| Sandy_7384 a răspuns:

Inainte de a a te spala pe cap ei in palma putin ulei de masline si te freci nu te mai pieptana cu peria deoarece parul se suptieaza si cade mai repede asta am facut eu sa stiii ca merge... fundita plz

| prideras a răspuns:

Salut,sunt flacoane in farmacii dercos aminexil tr sa faci o anumita perioada tratament, spalandu-te in fiecare zi.garantez pentru el

| madalina_3428 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine.Iar de vreo luna folosesc uleiul de ricin, dar in combinatie si cu alte produse:
"O sticluta(25-30 ml)ulei de ricin,ulei de masline(aceeasi cantitate), un flacon vitamina A uleioasa."
Compozia o amestec pana se omogenizeaza si o distribui pe par, atat la radacina cat si pe lungimea lui.
O las sa actioneze 2-3 ore(cate ore poti sa rezisti tu)apoi te speli cu samponul tau obisnuit.(se spune ca are efecte mai mare daca o lasi peste noapte.Da rezultate cam de la a`3a aplicare.Nu o folosi de mai mult de 2 ori pe saptamana.

Sper ca te-am ajutat:X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit ca uleiul de ricin ar fi bun pentru caderea parului(desi nu am incercat, sunt de parere ca merita incercat). Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze in jur de 30 minute-1 ora, dupa care spala-te cu sampon de doua ori si clateste bine.Fa lucrul acesta de doua ori pe saptamana. Daca dupa 2-3 luni nu se vad diferentele, aplica-l si pe toata lungimea parului(e posibil ca parul sa cada datorita ruperii parului)si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora.In rest procedezi exact la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din contra daca stai cu parul strans si mai tragi si de el mai rau iti cade. asa ca incearca sa stai cu el desfacut.
si app faza cu uleiul de ricin e buna dar eu stiu alta reteta si la mine a functionat... ea ar fi: sa pui 2 flacoane sau unul depinde de cat de mare ai parul si un gabenus de ou, sa le amesteci si dupa sa le lasi 20 de minute, mai apoi iti dai cu compozitia in cap si o lasi 30 de min.incearca asta timp de o saptamana si nu o sa regretibig grin(nu zilnic din 2 in 2 zile)