| yonutzint a întrebat:

Pt. inceput vr sa va spun ca am facut o mare prostie, am intretinut relatii sexuale(pentru. prima data) cu o prostituata, dar m-am protejat, iar la cateva ore, seara a inceput sa ma furnice pielea pe corp, inca o data mentionez ca m-am protejat, dar dupa actul sexual m-am speriat si am inceput sa imi pun tot felul de intrebari legate de riscurile care mi le'am asumat si m'a luat ptn frica. Acum intrebarea mea pentru voi este : furnicatura asta pe care o am de 2 zile poate fi din cauza fricii mele sau din cauza vreunei BTS?
Va rog mult sa nu va bateti joc sau sa dati comentarii inutile, cei care ma puteti ajuta va rog mult sa o faceti, sunt disperat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu e nimic, bts apare la 3 sau 6 luni cu diarie persistenta, oboseala, cerul gurii alb si slabire excesiva. Ca sa fi sigur pe tine dupa ce faci sex cu una si esti acasa poti umple prezervativu cu apa sa vezi ca nu s-a rupt dupa ce termini sau poti apela la una care ofera servicii la domiciliu, alea cum nu au multi clienti desigur isi fac si analizele pentru ca ele nu stau sa zica ca e bine tot timpul. Chiar daca sant mai scumpe na.

| yonutzint explică (pentru mgtow):

Prezervativul cu siguranta nu s-a rupt pentru ca l'am verificat cum ai spus tu
, dar ca sa fiu mai sigur vr sa fac niste analize, la cat timp as putea sa le fac ca am inteles ca ar trebui cam la o luna dupa actul sexual?

| mgtow a răspuns (pentru yonutzint):

Fa una dupa 3 luni si alta cand implinesti 6 luni sau poti dona sange (probabil te platesc cu bani) si de fiecare data ti se recolteaza sange sa vada daca ai vreo boala.

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi pe fond de stres.
Dacă nu ai nicio erupție pe piele, nu este o afecțiune.
Pe viitor învață să îți faci o prietenă, nu să apelezi la serviciile unei prostituate, respectă-te!
Pa, pa.

| yonutzint explică (pentru Legiuitoarea):

Nu mi-a iesit nimic pe piele, este intacta, toata furnicatura asta poate fi provocata de stres asa cum ai spus tu, pentru ca n'am putut dormi toata noaptea si m-a durut capul?!

| mgtow a răspuns:

Iti zic eu ca am avut experiente si daca te culci cu asa zica iubita aia are risc mai mare sa aiba vreo boala, discoteciile si betiile, incostienta si in unele cazuri o face fara prezervativ - cine stie cati o ia la hop apoi vine la tine. Prostituata stie ca are un copil si isi face analizele vede cum e sanatatea si astea. In concluzie fetele de oras nu prea merita dar cele de la bordel DA unde isi fac analizele obligate de lege ramai calm.

| onasis1961 a răspuns:

Păi daca toti care apeleaza la serviciile prostituatelor (si nu sunt putini) ar avea probleme, atunci fetitele ar da faliment!

| AxelBv a răspuns:

I call troll!

| RAY a răspuns:

Daca te-ai protejat afla ca nu se poate 99 la suta din cauzi daca s-a spart da e problema mare, daca tea sarutat mai stiu eu ce ti-a dat aia poate paduchi de aia nu stiu nu puteai alege si tu una mai de treaba sa intrebi un prieten ceva un barbat ceva, sida se transmite doar prin contact neprotejat practic sange, secretie vaginala etc poatetea iritat perzevativul fugi la dermatolog nu sta aiurea acasa faza cu sida e ca se afla dupa cateva lunii

| RAY a răspuns:

Eu cred ca ti-a dat raie sincer

| yonutzint explică (pentru RAY):

Nu m'a sarutat si nici nu arata rau, am fost f atent in privinta asta, iar de la prezervativ te poti irita pe tot corpul? nu cred, nu stiu ce ar putea fi...

| RAY a răspuns (pentru yonutzint):

Nu in mod clar gandeste ca il foloseste multi, eu cred ca tia transmis o boala gen raie astfel nu pot explica de ce ai mancarimi du-te la dermatolog mai rau nu isi apare nimic pe corp

| RAY a răspuns (pentru yonutzint):

De ce nu vorbesti cu ea a mai patit vreun client asa ceva macar o cunosti ca doar nu cu ultima ai facut sex

| Dariusuu a răspuns:

Dacă nu s-a rupt prezervativul atunci e bine, nu poate fi vorba de ceva boli.

Nu ştiu ce să zic, ori nu s-a spălat ea ori ai alergie la ceva.

Data viitoare evită prostituatele.

| backback a răspuns:

Asta este singurul lucru pe care l-am gasit asemanator cu problema ta:• Durere şi mâncărimi în zona genitală, anală, inghinală sau pe interiorul coapselor
• Mici leziuni care pot fi roşii, pot avea lichid înauntru sau coajă – la fel ca herpesul care apare la buză.
HPV – simptome
• Mici umflaturi gri sau de culoarea pielii în zona genitală (negi genitali)
• Mâncărimi, arsură sau durere în zona genitală
• Sângerări la contactul sexual

Eu unul iti recomand sa mergi sa faci niste analize.Chiar daca ai folosit protectie, http://www.doctorulzilei.ro/......ezervativ/

| yonutzint explică (pentru backback):

Sunt niste furnicaturi pe tot corpul, pe piele nu mi-a aparut absolut nimic, nicio iritatie sau umflatura sau arsuri, iar cand ma uit unde apar nu se observa nimic, e ca si cum ar fi doar in capul meu dar le simt, pot fi cumva pe fond de stres?!

| oHarryo a răspuns:

O iritatie din cauza prezervativului nu se manifesta pe tot corpul. Daca nu ti-a aparut nimic pe corp ar putea fi doar placebo, din cauza fricii sa simti asta. Poti incerca niste analize insa cel putin dupa 6 saptamani.

| NeganMyLove a răspuns:

Bts este și o trupa de KPOP?

| yonutzint explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, am sa ma duc sa imi fac si un control la dermato si la sange mai tarziu dar sper sa nu fie nimic grav.

| backback a răspuns (pentru yonutzint):

Sa ne anunti si pe noi ce spun rezultatele