| sftb a întrebat:

Buna TPU si craciun fericit am avut o raceala 10 zile gen si am avut o tuse iesita din comun adica foarte tare iar dupa ce a trecut tusa mai tuseam dimineata tuse productise simteam caum eliminam sputa(flegmele) dar a mai iesit si cu sange dar nu la fiecare tusa si nu mult care e ar fi cauzele ati patit si voi multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Poate doar o inflamatie, poate bronsiectazie, poate cancer... sau altele. Cu sputa cu sange nu e de glumit, reprezinta urgenta medicala si trebuie facute investigatii sa se vada de unde vine sputa aia cu sange. Fuga la spital/pneumologie, nu mai sta!
Multa sanatate.

1 răspuns:
| Anonymunon a răspuns:

Da si eu am avut aceasti raceal este o viroza foarte puternica am luat antibiotice si mi-a trecut.