| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU,
Sunt foarte îngrijorată. Am fost la piscina si am stat fara ceva pe cap. Cand am ajuns acasa aveam scalpul de la cărare rosu. Este posibil sa fie arsura? Dupa 2 zile au inceput sa-mi iasa niste coji f mari si tari pe cărare iar scalpul inca e rosu dupa o saptamana. Este posibil asa ceva? A mai patit cineva sa se ardă pe scalp? Stiti cumva daca e grav? Eu cel putin asta cred ca e, arsura. Începusem sa ma înroșesc inca de cand eram la piscina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"scalpul inca e rosu dupa o saptamana. Este posibil asa ceva? "

o mică arsură (de soare), trece in câteva zile

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Deci zici ca n ar fi de la soare? Cu toate ca prea mare coincidenta. Inca de cand eram la piscina mi s-a înroșit

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu n-am zis asta!

| dinaprilie a răspuns:

Pai na si pe scalp e piele. Mai ferita de par dar e. La tine nu a foat ferita. Ai mai fost si uda, efectul de lupa, anagrama! Iacata...