| Chetys a întrebat:

Vreau o părere sau un ajutor, in urma cu ceva timp am avut dureri mari de cap, am fost lămurește mi-a dat niste pastile si apoi am fost la doctorul de familia care mi-a dat niste pastile pentru Varsta mea penteu ca cele de la urgente erau prea tari, aveam o infecție la măsea, am luat antibiotice, după ce le-am terminat acum 3-4 zile am terminat cu ele si de atunci am mereu o stare de voma, am iubit de 1, pe 1 am avut contact sexual insa protejat si verificat, menstruația mi-a venit regulat, iar sânii sunt normali, e posibil sa am ceva la stomac de la acele pastile poate pentru ca au fost prea tari sau de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Da asa am luat eu un antibiotic si mi-am starnit fierea aveam gust amar si greata. am cumparat bilichol ( sau colebil se mai numeste ) de la farmacie si mi-a trecut in 2 zile

| LittleBugsBunny a răspuns:

Nu ai dureri de cap pentru ca e posibil sa fii insarcinata cel mai probabil maseaua in cauza e infectata sau atinge mancarea nervul ei si se transmite stii genul ala de durere surda iti recomand sa o plombezi sau daca nu se mai poate sa ii scoti nervul de asemenea iti recomand prezervativele sunt 10-12 lei cutia de durex de 3 bucati nu e chiar o gaura in cer si nu o sa mai ai emotii cu menstruatia stiu ca nu e la fel de ok, dar nici anticonceptionalele nu sunt ok pentru ca poti deveni dependenta de ele cum poti deveni dependenta de orice, dereglari hormonale, depresie etc

| Chetys explică (pentru LittleBugsBunny):

Ai înțeles gresit, este adevarat autocorectorul meu a facut ravagii, iar eu n-am fost atenta sa corectez, am facut-o protejat am si spus mai sus, poate nu ai citit cu atentie, nu era vorba de sarcina in nici un caz pentru ca nu am cum, adică nu de la aia sunt stările de greață, am intrebat dacă ele pot fi din cauza pastilelor prea puternice pe care le-am luat

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru Chetys):

Pot fi si din cauza asta evident, dar ma gandesc ca doctorul ala a stiut ce iti da pastilele astea tari nu se dau asa in orice situatie... cum am spus poate fi si de la masea daca are nervul descoperit

| Chetys explică (pentru LittleBugsBunny):

Pai asta era de fapt întrebarea, nu aia cu sarcina ca aia nu are cum, dar PNm poate-i de la pastile, cel mai bine fac analize, multumesc oricum

| alinadianaaa a răspuns:

Fiecare medicament are reactii adverse, si s-ar putea sa fie din cauza mediacmentului luat. Daca vezi ca simptomele se intesifica mai tare prezinta-te la un medic sa vada exact ce ai.

| ancamaria9 a răspuns:

Citeste prospectul medicamentelor pe care le-ai luat. Este posibil sa fie o reactie adversa sau pur si simplu organismul tau sa nu accepte respectivele substante.