| OneDirection223 a întrebat:

Buna tpuam niste simptome ciudate imi bate inima repede am 18 ani imi bate inima incet apoi repede am ameteala si simt parca imi vine sa lesin oare ce o fii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Du-te de urgenta la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anemie. sau pot fii multe doctorul stie ai fost la el? du-te urgent luni la prima oră.

| OneDirection223 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e e dor o anxietat sau atac de panica

| seth2016 a răspuns (pentru OneDirection223):

Si daca e doar un atac de panica / anxietate tot la medicul de familie sau cardiolog faci primul drum. Aceleasi simptome pot avea diferite cauze.

Din ce ai scris e greu de zis daca poate fi vorba de un atac de panica.

| Violleta2022 a răspuns:

Caderi de calciu si magneziu ori cadere glicemica (daca esti diabetic)!
Mergi la medic pentru investigatii!

| seth2016 a răspuns:

Nu ar trebui sa intarzii sa-ti faci un control la cardiolog.

| CezaraEM a răspuns:

Du-te la un doctor neaparat! Cu cat stai mai mult, cu atat se poate agrava situatia! Este spre binele tau! :-)

| Odysea a răspuns:

Du-te la medic neaparat

| jocker007 a răspuns:

In primul rand tu trebuie sa faci un consult cardiolofic:ecografie cord, elecreocardiograma pentru a exclude orice cauza patologica.Asa a inceput si la mine cu inima toti ziceau ca e de la stres dar eu aveam bloc de ram drept, prolaps de valva mitrala si vena aberanta cu varasare in atriul stang care influentau palpitatiile.Analize sange si tot setul sa le faci.Nu e grav dar poate degenera in timp daca nu-i afli cauza.Sanatate.