| BlaxxMee a întrebat:

Buna tutor! big grin
Am nevoie de ajutorul vostru.
Inainte e vacanta de aveam o silueta de care eram foarte mandra ( eram slaba, evident big grin ), insa in vacanta de vara am facut putina burtica. laughing
As vrea sa slabesc repede, dar eficient...
De facut, fac sport. Fac 50 abdomene + alte exercitii. rolling on the floor
Imi puteti recomanda o... sa nu-i spunem dieta, sa-i spunem un meniu care sa ma ajute sa dau jos kilogramele nedorite.
P.S.:Vreau un meniu complet!hee hee
Cel mai adevarat si mai politicos raspuns primeste o panglica!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Criistyanna a răspuns:

HMDA stiu cum este. Pune mana si aleargaa laughing Eu asa am facut. Trebuie sa depui cat mai mult efor. Alearga cat poti de mult si bea foarte bulta apawinking Nu mai consuma nimic dupa ora 18:00 :d. Astefel daca alergi mult si bei multa apa plata preferabil, o sa reusesti sa slabesti dar poti sa mai si crestiwinking :d
fundita? :d

| BlaxxMee explică (pentru Criistyanna):

Si cam cat trebuie sa alerg pe zi? thinking

| Criistyanna a răspuns (pentru BlaxxMee):

Depinde oricum trebuie sa alergi mult! 4 ore trebuie sa le dedici alergatuluiwinking bineinteles cu pauza intrewinking ( pauza de apa )

| BlaxxMee explică (pentru Criistyanna):

Si...pauzele de cate minute? :3

| Criistyanna a răspuns (pentru BlaxxMee):

10,,15,,,20 depinde de cat ai nevoie

| BlaxxMee explică (pentru Criistyanna):

Si ai avut un meniu fix? thinking

| Criistyanna a răspuns (pentru BlaxxMee):

Ti'am spus nu mai mancam dupa ora 18:00. Ce scoteam dim meniu era painea nu mai mancam paine atat de multa doar o singura felie pe ziwinking si dulciurile scoase completwinking. Tot ce trebuie sa faci este sa alergi mult mult, si sa bei apa atat!winking tine.o asa pana incepi scoala si va fi ok :d
Dai funda? tongue

| BlaxxMee explică (pentru Criistyanna):

Da da..normal ca-ti dau.multumescbatting eyelashes

| Criistyanna a răspuns (pentru BlaxxMee):

hee hee mersii :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Criistyanna):

"Nu mai consuma nimic dupa ora 18:00", unul din cele mai cretine sfaturi posibile

nu manca dupa ora 18 = prostia din popor

Mai documenteaza-te si tu inainte sa spui tampenii

| Criistyanna a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu asa am reusit sa slabesc daca nu crezi ia si fa cum te taie pe tine capul si nu mai comenta aiurea. Fata a spus ca vrea raspunsuri concrete, care sa functioneze. Eu asa am facut si a mers. Dc te bagi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Criistyanna):

Pentru ca recomanzi tampenii

Daca iti tai un picior, cantarul arata mai putin, dar nu e o metoda STUPIDA de a slabi?

Ea are 14 ani, e in crestere si tu ii recomanzi sa stea 13-14 ore nemancata/zi, sa-si faca stomacul praf.

Daca pe tine NU TE DUCE CAPUL, trebuie sa faci asa la altii?

Eu am slabit 18 kg mancand MEREU dupa ora 21. Ce sa mai zic de ora 18

| Criistyanna a răspuns (pentru Cosmin86):

Pff rolling on the floor bravoo... p.asta de unde ai scos-o? laughing serios? asa de tare te crezi? Nu toata lumea are metabolismul si organismul taw oke? Nu toti reactionam la fel daca mancam sau nu mancam anumite lucruri!
P.S Mai usor cuuu "nu te duce capul si alte d.astea" Ca in realitate nu stiu daca esti la fel de tare in gura ca pe TPU.
Pe TpU toata lumea prinde un tupeu "jegos"!
Eu i-am dat niste sfaturi din punctul meu de vedere. Tu poti sa i le dai din punctul TAU de vedere. NU SA COMENTEZI LA RASPUNSUL MEU. Nu toata lumea trebuie sa faca cum zici tu!

13 răspunsuri:
| KittyCAT01 a răspuns:

Reguli in dieta pentru slabit prin care vei da jos burta:

- Renunta la sosurile pentru salata. Foloseste in schimb otet balsamic sau vin rosu.
- Evita junk-food-ul in totalitate. Renunta la zahar, alcool, cafea si orice aliment procesat.
- Ia suplimente cu ulei de peste. Stimuleaza arderea grasimilor din corp.
- Daca ai impresia ca sarind peste micul dejun ii faci o favoare siluetei tale, sa stii ca lucrurile nu stau deloc asa. Intotdeauna bucura-te de micul dejun. Daca simti ca nu poti sa mananci nimic, obisnuieste-te sa consumi macar un fruct sau alune.
- Nu manca dupa ora 19:00. Digestia devine mult mai lenta seara si daca mananci tarziu iei un aport de calorii pe care corpul nu mai are timp sa le arda.
- Bea ceai verde. Contine antioxidanti, este anticelulitic si favorizeaza arderea grasimilor.
- Consuma cei 2 litri de apa zilnic.
Urmeaza aceasta dieta pentru slabit prin care scapi de burta timp de 2 saptamani.

Ziua 1
Mic dejun: Omleta din 3 oua, mixata cu ardei si spanac.
Gustare: 100 gr pui cu o jumatate de ardei rosu
Pranz: Piept de pui la gratar, salata cu ardei rosu, fasole verde si ulei de masline
Gustare: 100 gr piept de curcan cu ¼ castravete felii
Cina: 100 gr gratar de pui cu broccoli fiert

Ziua 2
Mic dejun: Piept de pui la cuptor, cu salata de varza
Gustare: 100 gr piept de curcan cu o jumatate de ardei verde
Pranz: File de peste eglefin la cuptor, salata verde mixta, ulei de masline
Gustare: 100 gr piept de curcan si 75 gr de broccoli fiert
Cina: Friptura de somon cu marar tocat si fasole verde fiarta

Ziua 3
Mic dejun: 100 gr somon afumat si spanac
Gustare: 100 gr piept de pui cu o jumatate de ardei galben
Pranz: Piept de pui la gratar, salata verde si ulei de masline
Gustare: 100 gr curcan felii cu ¼ avocado
Cina: Friptura de miel, broccoli si spanac

Ziua 4
Mic dejun: Omleta din 3 oua, cu rosii si fasole verde
Gustare: 100 gr felii de curcan cu un sfert de castravete
Pranz: File de cod la cuptor cu salata, rosii, spanac si ulei de masline
Gustare: 100 gr piept de pui cu dovlecel la gratar
Cina: 100 gr piept de pui cu legume verzi si ulei de masline

Ziua 5
Mic dejun: 200 gr piept de curcan cu un sfert de avocado si un sfert de castravete
Gustare: Doua oua fierte tari cu o jumatate de ardei rosu
Pranz: 150 gr creveti la gratar cu salata verde, rosii si ulei de masline
Gustare: 100 gr piept de curcan cu 5 alune
Cina: 100 gr piept de pui cu broccoli fiert

Ziua 6
Mic dejun: File de eglefin la gratar, cu ardei prajiti si dovlecei
Gustare: 100 gr pui cu o rosie
Pranz: 150 gr curcan cu salata verde, broccoli fiert si ulei de masline
Gustare: 100 gr pui cu nuci
Cina: 150 gr- 200 gr friptura servita cu fasole verde si broccoli la abur

Ziua 7
Mic dejun: Omleta din 3 oua, cu rosii la gratar si spanac la abur
Gustare: 100 gr curcan cu 5 alune caju
Pranz: 150 gr piept de pui cu sparanghel fiert si salata verde
Gustare: 100 gr curcan cu un sfert de castravete
Cina: 100 gr piept de pui cu broccoli fiert
Incearca sa alergi sau sa mergi mai mult pe jos, cu bicicleta.
Succes!