| Sugarandhoney a întrebat:

Bună tuturor, am o întrebare. Ce înseamnă dacă atunci când faci dragoste te doare? Mie nu mi s-a mai întâmplat până acum, doar prima dată când am făcut-o, acum mai multe luni de zile. Dar credeți că ar trebui să merg la un doctor? Pentru că de vreo două săptâmâni mi se întâmplă... și chiar doare foarte tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar, userul de mai sus a punctat bine:
- ori nu ai fost lubrefiata (umezita din cauza lipsei preludiului)
- ori ai o infectie locala

| Sugarandhoney explică (pentru Violleta2022):

Ok, cred că e a doua atunci

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu ești lubrifiată sau ai vreo infecție.

| bustamante a răspuns:

Ai parte de preludiu? Ști partenerul de sex dacă este curat? Tu menții igiena? Dacă da, înseamnă doua lucruri. 1 ori nu te-a de. florat complet și ai un himen elastic, iar când atinge un nou nivel de erecție, penisul întra mai greu și doare. 2 mergi la ginecolog, un control nu strica niciodată. Cel puțin o dată la 6 luni. Mai ales dacă întreții contact sexual neprotejat! Sănătate și bucurii!