| zKosmynStefan a întrebat:

Am 13 ani, 162.5 cm si 53/54 kg. Fac fotbal de 4 ani in fiecare zi, si sala (stretching si exercitii cu propria greutate) iar de miercuri voi incepe o data pe saptamana innotul. Anul trecut am crescut 10.5 cm, iar de cand a inceput anul pana acum doar 3 cm, din care 0.5 am crescut in ultimele 10 zile. As vrea sa va intreb cati cm voi lua vara asta? Vreau raspunsul concret. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"0.5 am crescut in ultimele 10 zile" tu vrei să întreci bambusul?

| zKosmynStefan explică (pentru sierra1):

Nu, eu am stagnat lunile astea si acum mi am dat drumul. Eu doar am intrebat ceva si vreau acel raspuns nu raspunsuri inutile de la ***** ca voi

| sierra1 a răspuns (pentru zKosmynStefan):

Maestre, nu ești un roboțel ce să crească la fix conform calculelor. Ai primit un răspuns ce nu ti-a convenit? Ai fi vrut unul de genul:
3 cm în șase luni = 6 cm/an x 6 (ani în care mai crești) egal 36 cm plus ce ai acum = 200 cm. Happy?

sau o, 5 cm /10 zile = 1, 5 cm /lună=18 cm/an x 6 ani = 108 cm -> 260 cm. Happy? Asta e concret?

Ra*at concret! Repet: nu ești mașinărie!