| zKosmynStefan a întrebat:

Am 13 ani si 10 luni, 163cm h si 54/55 kg. Fac fotbal de 4 ani de 5 ori pe saptamana iar in vacanta de vara am inceput sa merg la sala sa fac exercitii cu propria greutate si stretching pentru inaltime. Ieri am inceput sa merg la inot o data pe saptamana. Imi puteti spune cati cm pot lua pana la sfarsitul verii? Mananc foarte sanatos si dorm min 8 ore pe zi. Multumesc de raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă am avansa un număr, am zice la plezneală.
Dar ce faci e bine. Ține-o tot așa!

| Tramadol a răspuns:

Inaltimea o ai dictata genetic si hormonal, faptul ca tu faci sport e pentru sanatate si dezvoltare, nu te gandi ca vei acumula centimetri. Cresterea de la sport este un simplu mit.