| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Buna ziua am 17 ani si acum 2 ani am facut analize si mi-a spus ca am o mica infectie in gat, mi-a dat oxacilina de 1.000 mg, am luat 3 pastile si dupa nu am mai luat, acum dupa 2 ani am mai mereu rosu in gat fara durere decat dimineata si am observat ca dupa ce m-am spalat pe dinti imi miroase gura urat a mortaciune, oare e d ela gat sau ca am mancat aseara o pizza picanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Tu crezi ca are legatura cu un amarat de antibiotic pe care l-ai luat acum 2 ANI? rolling on the floor spala-te pe dinti bine, inclusiv si limba, clateste cu apa de gura si apa si va fi ok, iar despre gat poate din cauza ca ai baut rece, mai suge niste bomboane mentolate din cand in cand.

| raz0000001 a răspuns:

Ce dracu e gresit cu tine copile