| Pop_Giulian_1989 a întrebat:

Buna ziua ...am 17 ani si fumez 3 /4 tigari pe zi, in vacante nu fumez, gen vacanta de iarna de 3 saptamani nu am fumat deloc ...Acum am gatul uscat si ganglionii de la gat cred ca sunt putin inflamati, s-ar putea sa fie cancer la gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa ai gatul uscat de la aerul uscat din camera, dar ganglionii limfatici nu se inflameaza doar de la aer rece sau aer uscat, ci de la o infectie majora, sau altceva mai grav, precum cancerul.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil. Ideea este ca trebuie sa spui adevarul parintilor si sa mergeti la medic pentru investigatii medicale.

| Pop_Giulian_1989 explică (pentru Violleta2022):

Cum adica orice? Ar putea fi si altceva?

| Pop_Giulian_1989 explică (pentru Violleta2022):

Tin sa mentionez ca in camera mea e aer uscat si e posibil de asta sa am gatul uscat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pop_Giulian_1989):

Da-i mai tot inainte! 3-4 pe zi e pentru fraieri, baga macar un pachet ca sa fii macho! Despre cancer, numai de bine. O sa se afle la autopsie ce-a fost. In alta ordine de idei, ia si citeste asta. https://cetin.ro/cum-te-imbolnavesti-de-cancer-si-cum-mori/

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pop_Giulian_1989):

Posibil sa ai gatul uscat de la aerul uscat din camera, dar ganglionii limfatici nu se inflameaza doar de la aer rece sau aer uscat, ci de la o infectie majora, sau altceva mai grav, precum cancerul.

| Julia1188 a răspuns:

Iti sugerez sa te lasi de fumat. Este cel mai indicat! Cauzele pot fi multe, daca in 2 zile nu trece, nu strica un consult la orl.