| lordbadea a întrebat:

am si eu o intrebare pe 16.08. 2013 mi-am spart arcada a trebuit sa imi puna doar 2 copci, mi-a pus si pansament si mi-a zis sa stau intre 7 si 10 zile cu firele si dupa aia sa ma duc inapoi sa mi le scoata, intrebarea mea e daca am voie sa dau bandaju jos dupa 3 zile de atunci si daca am voie sa fac baie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Soryn2244 a răspuns:

Da ai voie sa-l dai jos dar de abia dupa ce s-a facut coaja aceea de sange coagulat si ai voie sa faci si dus dar sa nu inmoi prea tare partea pentru a nu se deschide iar rana
PS:Au cred ca a durut foarte tare eu de obicei cand ma lovesc in arcada imi vine sa urlu de mama foculuihappy