| BiraSorina a întrebat:

Bună ziua! Când îmi iau pulsul îmi apare 205, 102 bpm, iar după aceea ce îl iau îmi apare că este normal! Am bătăile inimii neregulate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Pare-se. Consulta un medic

| Dragobeta a răspuns:

Nu asta inseamna batai neregulate.
Asta e puls marit sau normal in functie de activitatea ta in acel moment.
Neregularitatea este data de timpul dintre batai. Dar asta nu o poti masura tu.

| Xox0 a răspuns:

Folosesti un smartwatch sau tensiometru?