| Gabiițțaa a întrebat:

Bună ziua, ce se afla sub sânul stâng? Am o durere,care apare ca un fulger tine câteva secunde și dispare, și spatele la fel doare...Tot partea stângă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Trafia a răspuns:

Imediat sub sanul stang e inima si plamanii. Restul organelor sunt mai in jos. Avand in vedere ce ai descris mie imi e sa nu fie inima. Acele jungiuri pe care le ai pot fi de la inima dar durerea de spate e cauzata mai mult de plamani.
Ai grija la aceste intepaturi. Nu e ok. Consulta medicul de familie, ia-ti tensiunea si ai grija la cafeina. Asta in cazul ca e inima. Totusi poate sa nu fie vb de un organ.
Oricum ai grija si fa o vizita la medic.

| Gabiițțaa explică (pentru Trafia):

Bună, cafea nu beau...analizele la inima le am făcute...Nu știu ce poate fi sad

| Trafia a răspuns (pentru Gabiițțaa):

Atunci mergi la medicul de fam si daca el considera ca e necesar o sa iti dea trimitere. O sa fie greu sa gasesti aici un raspuns valid.