Întrebare recomandată | Tatar_Indira_1994 a întrebat:

Buna ziua!
De vineri tot umblu din Doctori in doctori dar toti imi dau cate un diagnostic diferit.
Este cineva pe aici care imi poate da un raspuns din care pot sa inteleg si eu ceva?
De joi am avut niste dureri cumplite de burta,m-am dus la doctor speriata crezand ca am apendicita,mi-a facut un control in zona lombara si mi-a zis ca am cativa nervi infundati.
Vineri am fost trimisa la un ortoped,am facut toate testele toate au iesit bine numai la radiografie imi spusese acelasi lucru, ca am nervii infundati.
Durerile au devenit insuportabile pana si azi merg cocosata, am facut perfuzii, am luat injectii dar degeaba...de o saptamana ma chinui degeaba.
Azi m-am dus la Doctora mea de familie si am intrebat-o daca a primit ceva de la Ortoped scria diagnosticul prescris de Ortoped.
Am dat urina si mi-a iesit un numar crescut de proteine, leucocite si sange in urina.Am facut 2 injectii dar nu stiu ce erau, nu sunt in tara sunt in Germania si greu ma inteleg cu limba lor...Am facut ceea ce mi s-a spus, mi-a mai dat niste antibiotice sper ca pana luni cel tarziu sa imi treaca.
Voi ce credeti sunt nervii din zona lombara, am apendicita sau am infectie urinara..Imi este frica sa nu am candida,.
Un raspuns va rog daca ati trecut ptin asa ceva.
Va pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MiK3L a răspuns:

Apendicita in nici un caz... asta se exclude din start, candida nu ai, pentru ca ai spus ca ti-au gasit un nivel ridicat de leucocite, candida apare atunci cand este nivel scazut de leucocite in sange. Deci s-ar putea sa fie o infectie urinara. Daca in urina exista sange. Antibioticele se dau numai in caz de infectie ...deci asta cred ca este. Parerea mea.

| Tatar_Indira_1994 explică (pentru MiK3L):

Multumesc foarte mult de raspuns.
Spet ca fpar asta sa fie, pana luni mao vedem.Deja de la injectii durerile lbare mi s.au dus.
O seara placuta si multumesc de raspuns.

6 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu ştiu să îţi răspund la întrebare, dar eşti bună rău.
Pe curând!

| Tatar_Indira_1994 explică (pentru PedoBarbie):

Raspunsul tau nu are absolut nici o legatura cu intrebarea mea laughing)
Dar iti multumesc pentru compliment

| Bizzle a răspuns:

Poate ai ciclu rolling on the floor

| Tatar_Indira_1994 explică (pentru Bizzle):

Cand ai ciclu nu ai voie dai urina, desteptule! Cat despre raspunsul tau, mai bine te abtineai!

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Mi-a furat vorba din gura MiK3L deci nu-ti fa griji e asa ca el.Am aceeasi parere.Te poti face doctor MiK3L