| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Deshidratarea poate influența pulsul inimii (să fie mai mic) și temperatura corpului (din cauza circulației sângelui)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu ametesc si imi vine sa lesin daca nu beau apa, desi da

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Conexiunile nu sunt cele indicate de tine. Deshidratare nu înseamnă neapărat lipsa apei din corp, ci lipsa apei din celulele corpului. Ori apa din celule este menținută cu un raport optim al ionilor Na și K.