| anonim_4396 a întrebat:

m-am operat de chist pilonidal in urma cu 2 luni si as dori sa stiu daca pot intra in apa sarata si daca ma ustura, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Nu, intra pe grupul de Facebook `doNectar - nectar pentru trup si suflet` si citeste toate cazurile de acolo. Uleiurile esentiale fac minuni. Doar ca e un grup promovat de uliurile doTerra, care costa vreo 100-180 ron sticluta. Gasesti la fel, mult mai ieftin, la Fares. La 15 lei. Trebuie sa scrie PT UZ INTERN pe ambalaj (sa nu fie d-alea de aromoterapie) Poti trimite poza cu problema ta, sau pur si simplu intreba si primesti garantat raspuns. Afla reteta si trateaza-te fara operatie. Eu am fot socata de problemele expuse acolo, care si-au gasit rezolvare cu aceste remedii ascunse. Ai putea sa incerci. Macar intra si urmareste problemele din urma, sa vezi cum s-au redus diverse galme.

7 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Se putea avita operatie, daca ati fi aplicat timp de o luna ulei esential tamaie+melaleuca+lavanda. Dar si alte combinatii. Multi s-au vindecat asa, se micsora vazand cu ochii...

| Valentin8888 a răspuns (pentru Sonia822):

Am intrebat daca pot intra in strand cu apa sarata si daca ma ustura dupa 2 luni de la operatie, nu am intrebat cum puteam evita operatia.

| Sonia822 a răspuns (pentru Valentin8888):

Tu stii in ce stadiu e. Daca e deschisa rana, evident ca NU> Nu m-am putut abtine, cand am citit ca te-ai taiat ca blegul, fara sa te fi documentat. Evident ca aia au indicat operatie, altfel nu-si justificau seseria, trebuie si puradeii lor sa adoarma seara cu stomacul plin

| Valentin8888 a răspuns (pentru Sonia822):

Nu m-am taiat ca "blegul", multumesc oricum, daca ai citi mai bine pe net si ai discuta cu 2-3 medici, excizia chistului este cea mai eficienta procedura pentru a nu mai aparea ceva in zona aceea. Celelalte proceduri ofera nefericita posibilitatea a revenirii chistului!?

| Sonia822 a răspuns (pentru Valentin8888):

Nu. Din cazurile marturii de pe net, nu mai revine happy Sanatate!

| Valentin8888 a răspuns (pentru Sonia822):

Ai dat cumva un raspuns arogant sau chiar sustii ceea ce am zis?

| Valentin8888 a răspuns (pentru Sonia822):

Ok,multumesc!

| Sonia822 a răspuns (pentru Valentin8888):

Nu, intra pe grupul de Facebook `doNectar - nectar pentru trup si suflet` si citeste toate cazurile de acolo. Uleiurile esentiale fac minuni. Doar ca e un grup promovat de uliurile doTerra, care costa vreo 100-180 ron sticluta. Gasesti la fel, mult mai ieftin, la Fares. La 15 lei. Trebuie sa scrie PT UZ INTERN pe ambalaj (sa nu fie d-alea de aromoterapie) Poti trimite poza cu problema ta, sau pur si simplu intreba si primesti garantat raspuns. Afla reteta si trateaza-te fara operatie. Eu am fot socata de problemele expuse acolo, care si-au gasit rezolvare cu aceste remedii ascunse. Ai putea sa incerci. Macar intra si urmareste problemele din urma, sa vezi cum s-au redus diverse galme.