| Sarmala a întrebat:

Sufăr de o problema psihică destul de gravă și nu știu ce sa fac. Pur și simplu simt ca înnebunesc. Când ma uit pe Youtube, trebuie sa fac screenshot la videoclipuri ce sunt. Pe drum chiar, mergeam cu bicicleta si vad o sticla in șanț. Merg 10 metri si ma întorc sa vad ce sticla era. Pot continua asa, dar am ceva acum. Am văzut ceva si nu am apucat ce si ma gândesc continuu la acea chestie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Un control psihiatric stabileste o posibila tulburare mentala, nu TPU si nici psihologul.

| Donsavas a răspuns:

Pare a fi nevroza obsesiv compulsiva, e forma serioasa de anxietate care se tratează și medicamentos. Mergi la psihiatru pentru diagnostic și tratament

| DaniTDCI a răspuns:

Psiholog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sigur dar am înțeles ca acest comportament se numește T.O.C. - Tulburare Obsesiv Compulsiva. Ca atunci când ai închis ușa dar te întorci sa verifici de mai multe ori.

| Bruno92 a răspuns:

T.O.C se numește

| DanaDaniellllla a răspuns:

Mergi la medic pentru investigații suplimentare