| Robertoovidiu a întrebat:

Bunicul meu are 81 de ani si la diacnosticat cu cancer la plamani. In decembrie a facut niste analize si i-a iesit o pata pe plaman luna urmatoare i-a iesit un ganglion langa gat si cu durere in mana acum l-am internat si ii face tratament cu morfina si se simte foarte rau are durere puternica in ceafa si are halucinati si nu mai vorbeste coerent l-au sedat si doarme tot timpul si medici nu imi spun nimic... Nu mai stiu ce sa fac. Daca poate cineva sa imi dea sfaturi cum sa procedez sau un tratament naturist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sa incerci tratamente naturiste pe bietul tau bunic. El a ajuns la capatul vietii si nu e cazul sa fie expus la asa ceva. mai bine te ocupi in a-i arata foarte intens cat de mult il iubesti. Bolnavii in starea lui simt daca ii tine cineva de mana cu toata dragostea, daca ii mangaie cineva, daca li se vorbeste bland si mangaietor. E tot ce poti face pentru el acum.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu mai ai ce sa-i faci decat sa-l ingrijesti cat poti tu de bine. Igienizeaza-l, ai grija sa-i faci masaj ca sa previi escara, schimba-i lenjeria de corp ca sa se simta curat, vorbeste-i cu blandete ca sa nu se simta singur, ajuta-l sa manance can doreste.

| mona a răspuns:

Tratamentul naturist nu cred ca ajuta cu nimic daca are cancer

| Azµre a răspuns:

Nu ai cu ce, e prea târziu... îmi pare rău, leacurile băbești nu merg la cancer!

| Oana92 a răspuns:

Http://psihoteca.com/......enectutii/

citeste ultimul capitolul, o sa te ajute si pe tine si pe bunicul tau. Curaj!

| marcous a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci.

| tudorviorel a răspuns:

La virsta lui cred ca un tratament naturist era mai bun. incearca cu biorezonanta magnetica

| Cineva2424 a răspuns:

Nasol.dar din pacate nu prea ai ce face...incercati sa va pregatiti atat fizic cat si psihic de ce e mai rau.