| anonim_4396 a întrebat:

Când cineva spune că are nopți nedormite, vrea să spună că nu a dormit deloc în acele zile aferente nopților?
Adică nu a dormit nici noaptea nici ziua?
Dacă da, cum poate un om sta treaz mai multe zile consecutiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu neaparat, vrea să spună că nu a dormit noaptea cand omul se odihnește cel mai bine, si ca probabil nu si a facut nici numărul necesar de 7, 8 ore.

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Te-ai plictisit de "Rosalia"? happy

| 1997onur a răspuns:

Da nu a dormit deloc dacă și muncește ziua e tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anxietatea și depresia te poate tine treaz mai multe zile. Diferite probleme pe care le ai sau cofeina din energizante și cola te poate tine treaz. Însă nici una dintre variante nu este sănătoasă.

| Anuket a răspuns:

Poate însemna și 3-4 ore dormite pe noapte, nu e deloc odihnitor. Sau doarme de pe la 5AM...
Mai multe zile consecutive stai treaz de nevoie, dacă nu poți să dormi nici ziua, având insomnie.
În 5 zile și nopți am dormit 3 ore în total fiindcă aveam evenimente după evenimente noaptea, iar ziua era imposibil de dormit. A fost foarte greu după. Nu face-ți asta!

| 19flo79 a răspuns:

Cand dormi insuficient esti obosit si nu te poti concentra pe ceea ce ai de facut.
Nopti nedormite, inseamna o exagerare dorita cu scopul de a face pe cineva sa inteleaga ca esti extrem de obosit din cauza somnului insuficient happy
In realitate inseamna ca ai dormit foarte putin din cauza unor probleme care te framanta (de ex), nu ca nu ai dormit chiar deloc cateva zile si nopti...