| Yuki24 a întrebat:

Care sunt cauzele ingrasarii bruste in zona abdomenului la 14 ani? FUNDA! Vreau un raspuns detaliat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

2 variante
- KFG, McD., etc...
- Nu mai fa flotari laughing
Mananca mai sanatos si in cel mai bine e sa te duci la doctor, asta daca nu este a 2-a varianta laughing
Du-te la un doctor si el poate iti va da trimitere la un dermatolog care iti va spune CLAR ce ai sau nu ai...
Aici pe TPU nu cred ca sunt medici cu experienta, dar na...merita sa ceri un sfat
Sfatul meu : lasa prostiile (dulciuri, sucuri) si sigur te vei simti mai bine si vei arata mai bine.
Al 2-lea sfat : du-te la medic URGENT!, se poate agrava
Bafta

| Skizzi a răspuns:

Shaorma laughing

| sardaduraluca96 a răspuns:

Alimentatia,sedentarismul. Cateodata te poti ingrasa si cand tii dieta din cauza ca nu mananci ce trebuie.