| Welterweight a întrebat:

Care sunt principalele reguli ale unui stil de viață sănătos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sa ignori totul...si sa nu te consumi.

| Adry05 a răspuns:

Cât mai puțină spre deloc mâncare procesată, mișcare zilnic, multe fructe și legume, evitarea zahărului și a sării în exces, evitarea prăjelilor

| RAY a răspuns:

Faza e ca aceste reguli nu pot cu siguranta determina sanatate, sunt multi sportivi care fac cancer,diabet,tensiune,boli cu inima,atunci te intrebi de ce? sunt uni care nu fumeaza dar dau in cancer de plamani, americani au experimentat pe sanatatea lor asa zis reguli,nu au consumat grasimi dar au consumat zahar, azi jumatate din ei au o greutate peste normal, oare de ce? conteaza foarte mult genetica, conteaza foarte mult modul cum gandesti, stresul ne ucide cel mai mult, eu iti ofer aceste sfaturi din ce am studiat
o ora de mers pe jos
o dieta cu foarte multe legume
5 fructe pe zi
se stie ca mezelurile cresc riscul de cancer
2 litri de apa
yoga, meditatie, rugaciune ajuta la creier
carne de porc de 2, 3 ori per saptamana, aia de peste mai des, pui, curcan, organe
nu exista reguli importanta si totul cu limita

| Welterweight explică (pentru RAY):

Sportivii baga prafuri si droguri in ei la greu

| RAY a răspuns (pentru Welterweight):

Mai ales aia din culturism,ai dreptate, dar am auzit de o maratonista care a facut infart, pacat, ma bucur ca ai realizat tu personal ceva, conteaza totul, degeaba esti sportiv dar bagi heroina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa
Paie
Și bătaie

| whatisthis19 a răspuns:

Sa mananci legume fructe sa faci si sport