| NoOneKnow a întrebat:

Cat costa un test pentru BTS? Nu vreau raspunsuri gen du-te la medic ca la mine nu are ce gasi acum sau chestii de genul, vreau clar! Prietenul meu nu mai e virgin si inainte sa fie cu mine a avut o viata sexuala activa. El zice ca nu a fost infectat si ca a facut de curand teste de sange si analize pentru ca a avut un moment in care credea ca are ceva probleme la inima, dar nu cred ca asta ajuta in ceea ce ma intereseaza pe mine, iar la scoala ne tot pune filme despre SIDA. As vrea sa stiu cat costa un test HIV si unde il pot face. E posibil sa nu mai aiba nevoie de test in cazul acesta? Specific ca de 8 luni nu a mai avut contacte sexuale si nu a dat niciun fel de semn (nu ma intrebati de unde stiu).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul si pentru BTS si pentru HIV sau alte boli cu transmitere sexuala ajunge cam pe la un milion fiecare. Orice astfel de test il poti face cam in orice institut de analize medicale din orasul/localitatea ta.

E bine ca vrei sa te protejezi, dar cred ca daca ar fi avut vreo boala s-ar fi manifestat pana acum.

O zi placuta!