| imihaistoian a întrebat:

Cata grasime are laptele de capra? (in procente si daca se poate in comparatie cu laptele de vaca) Cate calorii are 100 ml?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Grăsimile din laptele de capră se găsesc într-o cantitate asemănătoare cu cea din laptele de vacă, dar într-o formă care permite o digestibilitate mai bună!

Proteinele din laptele de capră sunt, ca digestibilitate, asemănătoare celor din laptele de vacă, prin proporţia similară cazeină/zer (80%/20%). În schimb alergia la lapte (atribuită proteinelor) este mai rară în cazul laptelui de capră comparativ cu cel de vacă!

Apropo laptele de capra are 67 de calorii la 100 ml
te-am lamurit? big grin

| imihaistoian explică (pentru Kyrie):

Dap

| imihaistoian explică (pentru Kyrie):

Dar totusi cat la suta grasime 0, 1? happy

| Kyrie a răspuns (pentru imihaistoian):

3.70g la 100 ml lipide happy pentru laptele de capra iar laptele de vaca are 3, 50g

4 răspunsuri:
| Infinitive a răspuns:

Http://www.getfit.ro/......teine.html uitete aici, sper ca te-am ajutat