| Urs_David_1993 a întrebat:

Ce este bcaa, consuma si pot aparea efecte negative daca il consum la 14 ani? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu poti pati nimic, dar nu are rost sa iei, mai bine mananci mai multa carne sau orice alt produs cu proteina completa.

| Unindividn0rmal a răspuns:

BCAA sunt aminoacizi esentiali cum ar fi leucina, izoleucina, valina, etc. Suplimente de acest gen iti pot oferi un bonus la antrenamente ( nu neaparat sala). Daca tu doresti sa cumperi suplimente deoarece vrei sa mergi la sala te vor ajuta (nu recomand sa mergi la sala la varsta ta). Te pot ajuta daca faci orice fel de sport, dar te poti descurca fara ele.

| Luca3472 a răspuns:

Salut! BCAA-ul sunt niste aminoacizi, care ajuta la digestie si muschi. Ar trebuii sa mai astepti putin la 14 nu cred ca e ok sa ii iei, Sau treaba ta.