| anonim_4396 a întrebat:

Ce este trahicardia smurda? laughing Sper ca asa se scrie. Am facut electrocardiograma la inima (de fapt 2). Prima nu mi-a iesit bine, iar a doua mi-a iesit bine. Dar mi-a spus ca nu am absolut nimic, e totul ok, dar... de ce mi-a scris ca sufar de boala asta sau ce o fi?
Nu mai pot. Am fost la 3 doctori de inima si nu AM NIMIC. De ce? De ce?
Si a mai spus ca am spizis de palms. - nu am scris corect, dar in fine. Stiu ca nu sunteti doctori, dar va rog sa imi spuneti. bye

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil scrie tahicardie sinusala. Asta inseamna ca inima bate regulat, normal (ritmul sinusal este cel normal) dar are frecventa mai crescuta. Nu este o boala, este doar un semn acre poate arata o stare de stres, oboseala, nervozitate. Spizis de palms nu inseamna nimic si nici nu imi dau seama ce ar putea scrie acolo.

| VibeTrix a răspuns (pentru Brigaela):

Va multumesc mult! Eu sincer va ador, dati niste raspunsuri foarte bune si concrete, nu ca altii. Va pup

| Brigaela a răspuns (pentru VibeTrix):

Multumesc.

4 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Probabil e tahicardie, probabil ai gresit si al 2 lea termen (poate fi sinusala, nu prea intelegi ce scriu doctorii)
Cand faci ekg ul e normal sa ai emotii, asa cresc bataile inimii si pe aparat ies ca si cum ai avea ceva
Stai linistita, nu mori de la asta

| VibeTrix a răspuns (pentru immortalfaith):

Multumesc. Chiar imi era frica. Si da, imi era foarte frica atunci cand am facut ekg ul. Dar de obicei inima nu imi bate tare.