| VladutEnache369 a întrebat:

Ce parere aveti despre coronavirus/covid-19?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maxxxi a răspuns:

Parerea mea despre coronavirus. Daca ai sub 50 de ani virusul nu e asa periculos sunt multe morti cauzate de gripa, coronavirus e tot un fel de gripa dar e ceva nou, am fost luati putin prin surprindere si pana sa creeat vaccin sau tratament s-a extins foarte mult.Mass-media umfla foarte tare situatia. Media varstei a celor care mor este de 81 ani, oameni ai caror sistem imunitar este slab.Am auzit oameni care s-au vindecat si dupa cateva zile. Dupa ce o sa se faca vaccin si o sa fim pregatiti o sa devina doar un virus de sezon nu o pandemie.Despre covid nu stiu ce sa zic, e si el dar nu m-am interesat asa de mult.Pana la urma chiar daca in tara noastra sunt 50 de cazuri descoperite, nu inteleg de ce autoritatile sustin ca situatia e sub control e foart evident ca o sa se extinda, la fel ca si in Italia...Trebuie doar sa fim calmi, si sa ne facem igiena elementare si masti in public(desi nu stiu daca se mai gasesc usor)..In China deja incepe sa se duca virusul ce e mai rau a trecut acolo dar ce e mai rau acum urmeaza sa ajunga la noi si o sa treaca.Sa ai o zi buna!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maxxxi):

Tu delirezi sau chiar ai impresia ca ai habar despre ce vorbesti? COVID-19 e coronavirusul despre care bubuie presa peste tot in momentul asta. Mai exista si ALTI coronavirusi.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Au fost cel putin 1000 de topice deschise pe aceasta tema.
Fii mai explicit, ce parere sa avem referitor la ce aspect?
Intrebarea ta este prea generalista.
Uite eu am o parere ca coronavirusul vazut la microscop este mai misto conturat decat alti virusi.

| Catrice a răspuns (pentru Simpatic):

Să-ți fac un tablou cu asta să-l pui deasupra patului? rolling on the floor

| Simpatic a răspuns (pentru Catrice):

Doar daca este cu tine si daca este pe stilul anime sau cum am spune noi cunoscatorii manga! arigato

| Catrice a răspuns (pentru Simpatic):

Fir-ar si eu care ma gândeam la un cosplay sad

| Simpatic a răspuns (pentru Catrice):

Ce imaginatie bogata aiwinking
Eu primele animeuri cu care am luat contact (pe vremea mea, bunicule!) au fost sailor moon si dragon ball -doar astea se dadeau la tv pe TVR parca, daca la prima mai aveai ce vedea o fustita si un chilotel la dragon ball numai fum si magii in aer.
Nu-s ca voi atat de open mind in materie de anime, caci nu am sarit direct la hentai, eu am luat-o cu incetul, cum ziceam pe vremea mea.
Dar misto propunerea ta, desi un personaj care imi place si as vrea sa-l vad pus in practica cred ca ar fi Elexis Sinclaire (n.r. jocul video Sin Episodes)

| Catrice a răspuns (pentru Simpatic):

Aoleo da ce dublaje jmek erau rolling on the floor mai erau da' pentru fete.
Slight hentai deci... îmi amintesti de recomandările yt cu '100.000 de chestii cu tenta sexuala din animațiile Disney, anime, alte desene pentru copii etc' laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar fi mai usor sa cauti "coronavirus" in intrebarile anterioare?
S-a vorbit si razvorbit pe aici.
Urmareste stirile televizate, daca vrei sa fii al curent cu ele.

| Speranta12 a răspuns:

Pe timpul crizelor se fac banii.