| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveți despre o persoană cu hiv pozitiv?
Sa ma sperii de ele sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De speriat nu, de evitat, da.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie să te sperii. Doar să nu folosești obiectele personale ale acestei persoane. Mai sunt unii care se scobesc cu vârfurile ascuțite de la creion, pix; și nu ai cum să nu te rănești la gingii. Unii își storc coșurile până la sânge.
Deci exista tot felul de obiceiuri care pot ajuge ca și alții să fie infectați în moduri mai puțin cunoscute, bănuite.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa te sperii in cazul in care observi ca sunt foarte rele, invidioase, cu un caracter jegos pentru ca au fost cazuri in care cu buna stiinta le-au facut rau prietenilor sau celor din jur (intelegi la ce ma refer).