| mgmt_neculce a întrebat:

Ce picaturi de ochi sa-mi iau daca ma ustura toata ziua-buna ziua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Selena a răspuns:

Visine-ul e foarte bun pentru ochii sensibili dar cel mai bine e sa te duci mai intai al un control pentru ca usturimea ochilor poate fi un semn ca ai nevoie de ochelari.

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Daca te ustura doar primavara, posibil sa fii alergica la polen, praf etc. Daca te ustura si in restul anotimpurilor, posibil sa ai probleme de vedere sau insuficiente secretii lacrimale. Mergi la oftalmolog.

| elena a răspuns:

Proculin

| nicky a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un oftalmolog pentru consult si tratament. Cand e vorba de ochii, eu as zice sa nu iei tratament dupa ureche.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cred ca ai nevoie de ochelari de protectie impotriva luminii...sunt multi factori care influenteaza vederea si de aceea este bine sa mergi la un oftalmolog.

| simona24 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la un oftalmolog....nu folosi nimic dupa ureche se poate intampla sa iti agravezi ceea ce ai...

| csintalan a răspuns:

Medicul oftamolog este reteta