| Sfatuitorul_6560 a întrebat:

Ce poate provoca greata regulata in fiecare dimineata? Inafara de sarcina? are doar dimineata si e doar greata alt simptom nu prea il are, a mai avut niste arsuri la stomac si dupa o masa i s-a facut stomacul f tare, avand vreo 3-4 zile abdomenul tare. Menstruatia i-a venit normal de vreo 2 ori si un test la 6-7 zile de la menstruatie negativ. A avut si o perioada cand a fost stresata de gandul ca ar fi fost insarcinata. Deci?
Avand si niste arsuri cred acum cateva zile,doctorul recomandandu-i Omez, si i-a trecut de tot arsurile. abdomenul slabindu-i tarimea.dar greata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Dimineata, vodka taie greata!

| grab a răspuns:

Ti-am mai raspuns!
Nu posta de 2 ori ca nu te ajuta la nimic.

Mai precis: ai auzit de "nervi la stomac"?

E o legatura intre starea de anxietate voluntara sau indusa involuntar si secretia incorecta de acid gastric in stomac, de aici si greturi, vome etc.

Solutia este sa mergi la un control endoscopic pentru a depista eventuale gastrite/ulcere incipiente, apoi daca nu ai nimic acolo, la psihiatru(fara rusine, serios, dar la unul bun-bun) pentru a-ti prescrie niste anxiolitice usoare inofensive naturale pe baza de plante. Daca nici cu alea nu merge intram mai dur in chimie, gen: Anxiar, Amitriptilina, Zyprexa, Seroquel, dar! ATENTIE! daca le iei sau le lasi de capul tau intri in diste delirante grave grave si durerea aia de stomac o sa fie cea mai placuta senzatie naspa pe care o vei experimenta.

capischi?

Succes!

PS: Daca tot esti anonima, pot sa te intreb de cine/ce te temi si nu iti intrebi familia?

| Zoey112 a răspuns:

Este posibil sa ai helicobacter

| Sfatuitorul_6560 explică:

Eram in dubii in privinta sarcinii... Cei din familie au exclus sarcina neavand cum sa fie, si 1 rand nu a fost contact sexual ci doar petting intre noi, nu prea a avut contact sperma cu vaginul.

| cristina864 a răspuns:

Nu stiu... poate trebuie sa se hidrateze mai sanatos 2-3 zile, sa nu lucreze foarte mult si apoi mia vedeti voi

| Boss_Anca_1990 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi un test de sarcina. daca nu e insarcinata greata ii va trece cu pastilele recomandate de doctor luate regulat.