| Sfatuitorul_6560 a întrebat:

Ce poate provoca greata regulata in fiecare dimineata? Inafara de sarcina? are doar dimineata si e doar greata alt simptom nu prea il are,a mai avut niste arsuri la stomac si dupa o masa i s-a facut stomacul f tare, avand vreo 3-4 zile abdomenul tare. Menstruatia i-a venit normal si un test la 6-7 zile de la menstruatie negativ. A avut si o perioada cand a fost stresata de gandul ca ar fi fost insarcinata. Deci?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gastrita, litiaza colecistica, de exemplu

| Ea12345 a răspuns:

Testul se face la 21 de zile de la menstra, acum poate sa fi fost fals negativ. Daca i-a venit menstra dupa actul sexual neprotejat si inca are greata, nu e gravida, dar nu se stie. Faceti test in ziua 21.

| grab a răspuns:

Daca te gandesti la sex ca si cauza greturilor atunci bucura-te: ai inghitit la timp si omul a mancat cam acid in ziua aia!
In rest, feriti-va de avorturi! Atat am avut de zis! happy
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici,
http://sanatate.bzi.ro/......tezi-27909
Te pup!