| gemeni6226 a întrebat:

Ce pot face in conditiile in care am o durere groaznica de masea, ma chinuie de 4 zile? Degeaba iau nurofen 3 doza maxima care e voie, degeaba iau amoxicilina ca dupa 3-4 ore durerea reapare, noaptea nu am inchis un ochi, am tinut de 3 ori pe dinte spirt medicinal dar durerea nu a disparut.Dentistul nu ma poate primi mai repede de data de 30.In momentul prezent nu ma doare groaznic dar tot ma doare.E cumplit.Mai ales ca am de mers la servici si azi si maine toata ziua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca nu a trecut cu nurofen, atunci mergi la stomatolog. La oricare dintre ei. Urgenta este urgenta si trebuie tratata ca atare, chiar mai inaintea altor programari/clienti.

| gemeni6226 explică (pentru anonimg):

Da nu ma primeste.S-o intreb ce sa fac?

| anonimg a răspuns (pentru gemeni6226):

Pai numai el este stomatolog in tot orasul? Si chiar daca ar fi singurul medic din oras, atunci suni la 112, indiferent de urgenta.

| gemeni6226 explică (pentru anonimg):

Dar nu e asa simplu ma dor dintii de sub dintii pusi ca altfel i-as extrage eu ca dupa ce au slefuit saracii abia a mai ramas un ciot din ei(din dinte sanatos)care acum dupa 4 ani dupa ce m-i l-au pus au inceput problema nu cred ca la urgenta se ocupa cu scoaterea lucrarii si punerea innapoi.Cred ca doar injectii si extragere.Tu sti altfel? am mai pus pe cineva sa intrebe de la informatii.Multumesc.

| gemeni6226 explică (pentru anonimg):

Momentan si-a facut efect nurofenul sper sa ajunga azi 3 pe o zi.Mi-am propus sa maninc doar lichide si alimente sub forma de pasta.

| anonimg a răspuns (pentru gemeni6226):

Deci problema/lucrarea este mai complicata. Daca nu te primeste, poti merge la un alt stomatolog, chiar daca acesta se afla in cel mai apropiat oras.
Hrana si bautura sa fie numai si numai la temperatura camerei.

| gemeni6226 explică (pentru anonimg):

Am incercat sa maninc numai lichide si mincare sub forma de pasta asa cumva imi ajung cele 3 nurofene pe zi pana merg la medic.In tot raul si un bine am reusit sa slabesc 2 kg in 4 zile daca mai continui asa o sa fiu iar siluet a ca pe vremea cand eram fata.