| okei a întrebat:

Ce pot sa iau in afara de algocalmin sau ceva ca doarme mama si nu vreau sa o trezesc ca toate pastilele si alea sunt la ea in camera thinking Un aliment ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Nu-ti dau palinca, ca esti minora.

| Ben. a răspuns:

Apropo de dat ceva :baietelul meu cel mic avea vreo trei anisori si i-am explicat cum vine treaba cu virusii, bacteriile, viermisori, spalatul pemaini si mancatul de la altii.mai apoi i-am dat o bucatica de ciocolata. fratele meu i-a cerut un pic si reactia mititelului a fost : "tie nu-ti dau; ca ai vernici!"

| Ben. a răspuns:

Aaa, pai de ce nu zisashi asaha? ia la neica un tzoi si dup'aia poti sa te si operezi de hernie de disc
n-o sa mai simti nimic.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca te doare maseaua un pic de tuica big grin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Pana la urma ce ai de gand sa stai cu durerea du-te in camera la ea si ia pastile lasa ca are destul timp de dormit daca poti sa stai asa nu ai decat

| remus a răspuns:

Fericito... sa fii bucuroasa ca ai scapat numai cu atit, realizeaza urmatorul aspect, ziua sa te stringa pantofii si noaptea sa te doara maselele.

Shin
| Shin a răspuns:

Ai uitat sa spui ce problema ai... algocalminul are multe intrebuintari... Ceva mai localizat?
Shin

| Lary a răspuns:

Sau poti pune parfum pr maseaua respectivahappy

| Ioana_8202 a răspuns:

Nurofen mai e bun

| okei explică:

Aaaaaa maseaua big grin

| okei explică:

Maseaua este inculpata care ma doarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Palinca.amorteste totul. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce problema ai? Daca e la ce ma gandesc eu, Algocalminul e cel mai bun, dar mai exista si Ibuprofen. Du-te in camera la mama ta, doar nu se supara acum ca vrei sa iei un medicament, ar fi culmea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ben zona-este ''baietel''. asa ca poti sa-i dai cu incredere. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te doare maseaua singurl medicament care ti-l recomand Dentistuuuuuuuul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cuisoare e cv babesktongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

planta()

| a1uritu a răspuns:

Poi plaica sau un spray ceva cu care sa amortesti locul... daca o sa nu o sa iti mai simti gura nu are nimic... recomand ceva in care sa scuipi (asta daca stii cum)... big grin