| anonim_4396 a întrebat:

Ce problema poate sa fie daca am penisul mic si daca am un testicul mai jos de celalalt si simt nevoia sa-mi mai asez testiculele!? Vreau o lamurire!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa-ti cumperi chiloti care stau lipiti pe corp, ca sa nu mai stai toata ziua cu mana pe organ, ca-i este jenant pentru toata lumea.
In ce priveste masura penisului, chiar nu ai ce sa faci, fiindca este erectitar, mostenit de la taticul tau.
Inveti sa traiesti si sa te multumesti cu ce ai, fiindca altul nu mai creste, iar unica solutie de extensie a lui este posibila numai pe cale chirurgicala, dar cu sanse de 50% sa reuseasca operatia. Riscul fiind impotenta pe viata.
Important este sa-ti gasesti pe cineva care sa et iubeasca si sa te accepte asa cum esti, fiindca relatiile sexuale se pot impubatatii daca vei apela la jucarii sexuale, sau vei invata tehnici de a satisface femeia.

| sierra1 a răspuns:

Dragă spiriduș - tu fiind mic (așa e definiția spiridușului), toate îți sunt proporționale cu mărimea corpului. Deci pare a fi normal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa mai creasca cand ajungi la pubertate.

| SynapseNinja a răspuns:

Salutare! Eu nefiind doctor și neavând studii medicale nu știu ce problemă ar fi în cazul tău. Îți recomand să întrebi un medic specialist, un dermatolog în cazul ăsta, sau medicul de familie. Ei ar trebuie să știe cel mai bine ce ar fi la tine.

| siriusblack98 a răspuns (pentru SynapseNinja):

Dermatolog? Pe bune? Ginecologul si urologul se ocupa de astfel de probleme, in nici un caz dermatologul. Mai ales daca are un testicul care nu este ''coborat'' si necesita operatie.

| CinevaUndevaVreaCeva a răspuns:

Esti perfect normal, faptul ca ai un testicul mai lasat este o chestie a corpului ca atunci cand te asezi sa nu te doara