| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de cosuri. cateodata imi mai trece din ele apoi imi apar mai multe ce pot sa fac? sunt disperata le am de doi ani inainte nu aveam nici macar o bubita si acum sunt plina nici chiar asa... dar se vad si mai ales ca sunt fata e urat sa ai fata urata va rog dati-mi sfaturi. fetelor ajtati-ma. ce ati incercat si voi? sau ce stiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mmary a răspuns:

In primul rand consultarea unui dermatolog este necesara chiar si pentru un mic sfat.pe langa aceasta solutie iti zic cateva experiente personalehappy: poti folosi tetraciclina unguent pe care sa il aplici in cantitate foarte mica seara...rezultatele sunt uimitoare insa nu trebuie folosit foarte mult pentru ca pot exista si reactii adverse ale organismului. dupa ce se mai amelioreaza problema poti cumpra Zynerit care se gaseste la orice farmacie si costa in jur de 30 de lei.si acesta este de asemenea foarte bun si totodata solutia celei mai intalnite probleme de astazi.acesta se aplica seara si dimineata pe tenul demachiat si curatat; nu uita de alimentatia corecta ceea ce exclude ciocolata neagra si alte minunatiihappy iar cei min.2 l de apa pe zi sunt mai mult decat benefici; in paralel poti folosi o crema hidratanta si niste vitamine; spalarea tenului trebuie facuta de max 3 ori pe zi nu mai mult.deoarece acest lucru duce la excesul de sebum ce da un luciu neplacut si inestetic fetei.cu aceste sfaturi sigur vei reusi! Multa bafta!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara de la farmacie zineryt, este f bun, ti-l recomand pentru ca si eu folosesc deoarece sunt in aceeasi situatie ca si tine.

| AiEnmaa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si am sa ma uit si eu prin raspunsuri

| adrian_3940 a răspuns:

Tine regim nu mai manca seara nu mai manca cipsuri nu mai bea lichide cu acidtongue
fundasmug?

| Inoffensive a răspuns:

In primul rand incearca sa te speli pe fata cat de des poti... eventul sa folosesti o crema pentru cosuri. daca nu merge mergi la medic pentru a ti le sparge cu acul, nu e dureros pe cat pare, iti va da dupa o masca de alge sau o crema iar in 3 zile cosurile vor disparea de pe fata; crede-ma/am facut su eu asta...